^powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

TYDZIEŃ 8 WAKACJI: ( 17.-21. )

 

2a

   W tym tygodniu będziemy szaleć z kolorami.

   W poniedziałek nasze przedszkole się zaczerwieni. Dzieci obejrzą bajkę ,, Czerwony Kapturek”, będą malować czerwoną farbą, wykonywać serca z papieru i tańczyć z czerwonymi wstążkami. Przypomnimy sobie znaczenie miłości i przyjaźni. Ubieramy się na czerwono.

   ,,Masz zielone – mam, grasz w zielone – gram”. Taką zabawą rozpocznie się kolejny kolorowy dzień – tym razem zielony. Dzieci nauczą się wiersza „Zielone serce”. Będą zielone zagadki, Przedszkolaki bawić się będą zielonymi balonami, eksperymentować farbami tak żeby otrzymać kolor zielony. Ubieramy się na zielono.

   W środę będzie w przedszkolu ciepło, bo pomarańczowo. Dzieci będą malowały lepiły, wyklejały, przeliczały pomarańczowe warzywa, będą puszczać bańki mydlane. Ubieramy się na pomarańczowo.

   W czwartek królował będzie kolor niebieski. W niebieskim dniu kropelka wody wprowadzi dzieci w wodny świat. Dzieci dowiedzą się, jak bardzo woda jest potrzebna do życia ludziom, zwierzętom i roślinom oraz, że należy ją oszczędzać. Ubieramy się na niebiesko.

   Piątek będzie to dzień żółty- poświęcony Układowi Słonecznemu. Dzieci przypomną sobie planety .Wykonywać będą słoneczka z bibuły, wstążek i talerzyków, budować z żółtych klocków. Na koniec zafarbujemy dzieciom włosy na wybrany przez nich ulubiony kolor;) Ubieramy się na żółto.

TYDZIEŃ 9 WAKACJI (24- 28) - OSTATNI, będzie ważnym tygodniem dla naszych nowych przedszkolaków, będzie więc tygodniem adaptacyjnym. Będziemy spędzać dużo czasu w ogrodzie korzystając z pięknej pogody.

Copyright 2013  Elfiki Gorlice