^powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dzień Poczty Polskiej

poczta

18 października jest obchodzony jako ogólnopolski Dzień Poczty Polskiej.

W tym dniu swoje święto mają wszyscy pracownicy poczty, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki. Tego dnia dzieci przypomną sobie kto nam przynosi listy, jaką drogę przebywa każdy list zanim dotrze do adresata. List wrzucony do czerwonej skrzynki pokonuje podróż. Najpierw trafia na sortownie i jest przydzielany do odpowiedniego regionu. Później otrzymuje go listonosz, który segreguje listy w celu ułatwienia sobie pracy. Następnie listy lądują w torbie listonosza, żeby ostatecznie trafić do skrzynki adresata.

 

Nasze przedszkolaki udadzą się na spacer na pocztę gdzie wyślą kartki z pozdrowieniami dla wszystkich przedszkolaków naszego przedszkola oraz pracowników Poczty Polskiej .

listonosz

Copyright 2013  Elfiki Gorlice